SKI AREÁL OVAZ VÝPRACHTICE
mimo provoz
Zobrazit na:

Česká lyžařská střediska si nevedou špatně

Teplota venku klesá. Plánujete pobyt v ČR nebo zvolíte raději zahraniční nebo středisko? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavili se nové lanovky a přibyly celé artilerie sněžných děl. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Bufet sice na většině míst najdete, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Česká střediska se zlepšují, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. A rozhodně za to nemůže pouze terén, ten bychom odpustili. Naše pohoří naneštěstí tak příliš velká nejsou. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Česko je podstatně levnější. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Dlouhá cesta také nemusí být každému příjemná.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Francouzská střediska mají výrazně levnější skipasy i ubytování. Cena dopravy je ale výrazně vyšší. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 6.7.

°C
°C
Úterý
7.7.2020

°C
°C
Středa
8.7.2020

°C
°C
Čtvrtek
9.7.2020

°C
°C