SKI AREÁL OVAZ VÝPRACHTICE
mimo provoz
Zobrazit na:

Zimní zpravodajství

Provozovatelé lyžařských středisek už dokončují přípravy na sezonu. Testují rolby. Sněžná děla chrlí vodu a vleky procházejí posledními revizemi. Okurková sezóna pomale končí. Zima je tu co nevidět.

Srdce lyžaře jistě zaplesá, když uslyší fakt, že se téměř nikde nezdražuje. Předpovědi počasí jsou velice slibné. Zima má být chladná a sněhu má být dostatek. Lyžaři mohou jásat, nadcházející sezóna bude skvělá. Kam ale vyrazit? Lyžařských areálů je v ČR téměř 300.

Pokud se rozhodnete na posledních chvíli, že vyrazíte do hor, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou nejlepší podmínky. Informací je všude poměrně dost, některé ale nejsou příliš přesné. Veřejnoprávní televize se snaží o sněhových podmínkách informovat prostřednictvím pořadu Panorama. Možnost to je, ale né zrovna rychlá. Hodinu koukáte na televizi a když zrovna na malou chvíli odejdete, může se stát, že zrovna to Vaše středisko prošvihnete. Střediska navíc musí platit desetiticíce, aby byla v tomto pořadu zahrnuta. Zaplatí to lyžaři v ceně skipasů.

Druhou možností je internet. Zpravodajských webů je spousta. Ale pokud chcete kvalitní informace, připadnou v úvahu jen dva. Ten první - holidayinfo.cz je v podstatě internetová verze pořadu Panorama, ale obsahuje o pár středisek více. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Druhý zimní zpravodajský portál www.ceske-sjezdovky.cz je sice o něco mladší a méně známý, ale najdete tam téměř každé středisko, na které si vzpomenete. Od malých kopečků s jedním vlekem až ty po největší lyžařské komplexy. Web je také přehlednější. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná. Mě však jeho informace nikdy nezklamaly.

Třetí možností je návštěva přímo oficiálních webů ski-areálů, ale ani to není výhra. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, obvykle však takovými, které pro víkendový výlet znát vůbec nepotřebujete. Aktuální teplotu, kameru a stav sněhu tam mnohdy hledáte i několik minut. Ale světlé výjimky samozřejmě existují, není jich však mnoho. O webech malých areálů se zmiňovat raději příliš nebudu, ty se dají mnohdy charakterizoat jedním slovem - hrůza. Informace musíte umět hledat. Doufám, že neuděláte stejnou blbost jako já před pár lety, kdy jsem dojel do zavřeného ski areálu, protože jsem uvěřil informacím na jednom pochybném zpravodajském webu.

Čtěte také: Informace o aktuálním stavu lyžařských středisek

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 6.7.

°C
°C
Úterý
7.7.2020

°C
°C
Středa
8.7.2020

°C
°C
Čtvrtek
9.7.2020

°C
°C